logoemptyMapa stránkyKontakt
logo

Prevádzka REGENERAČNÉHO CENTRA CHRBTICE - BACK FIT vznikla v apríli 2011 s cieľom ponúknuť verejnosti nové možnosti rehabilitačnej medicíny.

Naše rehabilitačné, pohybové a vzdelávacie programy sú zamerané na :

  • liečbu a regeneráciu chrbtice a pohybového aparátu
  • odstránenie svalovej dysbalancie v oblasti krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice
  • prevenciu bolesti chrbta
  • zlepšenie držania a pohyblivosti tela
  • osvetovú a školiacu činnosť

Pri práci s klientom je naším hlavným cieľom odstránenie jeho bolesti a čo najskorší návrat do pracovného zaťaženia samozrejme bez recidív (aj pri už poškodenej chrbtici ). Náš pracovný tím sa snaží dosiahnuť maximálnu efektivitu rehabilitácie odborným a individuálnym prístupom, edukáciou pacienta a  kolegiálnou spoluprácou. V prípade potreby je doporučený špecialista.

Odborný tím:

Mgr. Mária Kořínková
fyzioterapeut


Maria Kořínková

Certifikáty, kurzy

Pilates

Vzdelanie

  • 2005 SZŠ Dolný Kubín, odbor- Zdravotnícky asistent
  • 2008 SZU Bratislava - Fyzioterapeut Bc.
  • 2011 SZU Ban. Bystrica - Fyzioterapeut Mgr.Ing. Marek Madliak
masér, inštruktor


Marek Madliak


Certifikáty, kurzy

1
1

Osobné skúsenosti:

mám za sebou 3x operáciu krku ( Torticolis) už v detskom veku, neskôr z toho vzniknutá hrudná skolióza a od roku 1995 vysunuté dve platničky v driekovej časti L4/L5/S1.

Viem veľmi dobre, čo je seknutie v krížoch, bolesť chrbtice, bol som niekoľkokrát hospitalizovaný na infúziách... roky som poznal iba lieky ako je Mydocalm, Diclofenak, a všetky možné aj nemožné analgetiká. Skúšal som liečiteľov, masérov, odborníkov, ale aj ľudí s podobnými problémami. Chcel som s tým niečo robiť, chcel som aktívne pristúpiť k riešeniu mojej poškodenej chrbtice a stále sa opakujúcej bolesti.

Od roku 2008 som absolvoval v súkromných rehabilitačných centrách niekoľko certifikovaných školení na cvičenia Medical Pilates a SM system . Vďaka správnym informáciám a  mojej ochote cvičiť som si postupne odstránil vyžarujúce bolesti do dolnej končatiny, v krížoch ani v krku ma už neseká, pominuli niekoľkoročne bolesti chrbta. Pravidelne cvičím. Viem čo a ako mám robiť. Nie som už obmedzený mojou poškodenou chrbticou, naopak, zvládam viac pohybových aktivít ako kedysi. Teraz viem, že na problémy s  chrbticou môžu existovať pomerne lacné a účinné riešenia. Treba len motiváciu a správne informácie.

Aby sme vedeli odborne pomôcť ľuďom s problémami s chrbticou, budujeme v LM BackFit –regeneračné centrum chrbtice .