logoemptyMapa stránkyKontakt
logo

Zdravotné Cvičenia

Cvičenia , ktoré pomáhajú riešiť problémy s chrbticou :
Medical Pilates, SM - systémMedical Pilates

Medical Pilates

je to kombinácia Pilatesových a rehabilitačných cvičení. Metóda je zameraná na posilnenie hlbokého stabilizačného systému a vyrovnávanie svalovej dysbalancie. Je mimoriadne efektívna, ale náročná na detaily.

Odporúča sa 10 až 12 lekcií, počas ktorých si klient osvojí individuálnu zostavu cvikov. Pod odborným dohľadom certifikovaného odborníka sa klient sám naučí rozpoznať a korigovať svoje chybné pohybové stereotypy. Pravidelné cvičenie individuálnej zostavy zlepšuje dýchanie, vracia stratenú rovnováhu, spevňuje hlboký stabilizačný systém, pomáha predísť osteoporóze. V našom centre Vám ponúkame individuálne aj skupinové cvičenia Pilates Medical.

Medical Pilates - Základný Kurz

(2 max 3 osoby) 10 lekcií (1 lekcia = 50 min)
60 cvikov na zlepšenie držania tela

Viac o rehabilitačnej metóde Medical Pilates: www.rehamoon.sk/pilates-medical


SM systém

SM systém

- cvičenie na liečbu a regeneráciu chrbtice

SM systém je prakticky zvládnuteľný a časovo nenáročný program pre všetkých, ktorý trpia bolesťami chrbtice alebo chcú bolestiam chrbtice predchádzať. SM systém je komplexná rehabilitácia chrbtice pozostávajúca z kombinácie manuálnych techník a  individuálne nastaveného cvičenia .

Samostatných 12 základných cvikov je vhodných pre relatívne zdravého jedinca na pravidelnú regeneráciu po práci alebo sporte. Pri vážnejších zdravotných problémoch (skolióza, problémy s  platničkami, hyperkyfóza, hyperlordóza) je potrebné:

  • odborné vyšetrenie
  • individuálny prístup a správna postupnosť rehabilitačného programu

Správne prevedenie cvikov sa naučíte pod vedením certifikovaného inštruktora. V našom centre ponúkame individuálne aj skupinové kurzy alebo využívame SM-systém v individuálnych rehabilitačných programoch.

Kurz Sm-systém pre začiatočníkov

(2 max 3 osoby) 5 lekcií (1 lekcia = 50 min)
12 základných cvikov pre regeneráciu chrbtice

Viac o rehabilitačnej metóde SM systém: www.smsystem.cz, www.smsystem.sk